Kam smeruje slovenský futbal ? (FK Senica)

Autor: Filip Ondriska | 9.2.2017 o 9:04 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  569x

Od vystúpenia Spartaka Myjava z prebiehajúcej sezóny Fortuna ligy neubehlo ani pol roka. A už sa dostáva na povrch ďalší veľký problém v mužstve FK Senica. 

Hľadanie investora

Horúcou témou v mužstve fortunuligistu FK Senica je nájsť vhodného investora, ktorý by zastrešil financovanie klubu. Tento problém nastal vtedy, keď prišlo k zmene vlastníkov v spoločnosti OMS. Nový vlastníci nemali záujem o ďalšiu spoluprácu s klubom. Z tohto dôvodu prišlo k hľadaniu potencionálneho partnera pre FK Senica. Samotný klub sa vyjadril, že je v kontakte minimálne s piatimi záujemcami. K tomuto sa vyjadril aj generálny manažér FK Senica Pavol Michalica:

"Bližšie informácie zatiaľ nemôžem zverejniť, keďže máme dohodu, že do ukončenia rokovaní nebudeme žiadne informácie zverejňovať. Čo môžem potvrdiť je, že pochádzajú z Arabského polostrova a Afriky. Jeden z nich je minoritným vlastníkom klubu z anglickej Premier League „ 

Problém s novým investorom nie je do súčasnosti vyriešení a to sa odráža na ďalších krokoch v mužstve fortunaligistu.

 

Zmeny v mužstve FK Senica

Problém s financiami v klube sa odráža aj na zložení mužstva. V klube v posledných mesiacoch prišlo k veľkému počtu zmien. Ešte pred začiatkom zimnej prípravy z mužstva odišla štvorica hráčov Alberto Delgado, Pedro Astray, Paul Quaye a Richard Ebwelle. K obnove zmluvy neprišlo ani medzi Jakubom Kosorínom a mužstvom. Takisto sa ešte pred začiatkom zimnej prípravy zo Senice sťahoval David Březina, ktorého si povolala späť z hosťovania materská Sparta Praha. Už tieto zmeny naznačovali akýsi problém v klube FK Senica. Tento problém vyvrcholil aj ďalšími dvomi zmenami, kedy sa z mužstvom rozlúčili Benjamín Száraz, ktorý odišiel do DAC Dunajská Streda a Samuel Mráz, ktorý bude obliekať dres "šošonov". 

Zmeny nastali aj opačne, kedy do mužstva sa s hosťovania vrátili Matej Kosorín a Jakub Krč, obidvaja hosťovali u druholigistu v Seredi. Na hosťovanie si Senica priviedla tri akvizície a to Ondřej Šašinka, Adam Pajer a najväčšou posilou by mal byť slovenský reprezentant do 21 rokov Tomáš Brigant. 

Tieto problémy vyvrcholili, keď tréneri mládežníckych tímov povedali, že svojich hráčov "nepustia" hrať za A-mužstvo. Hlavným dôvodom je to, že chcú, aby sa juniorka udržala v súťaži aj pre nasledujúci ročník. S tohto vyplýva, že Senica bude musieť naďalej hľadať hráčov na doplnenie svojho kádra. Tento problém sa dostal až do takého štádia, že v jednom týždenníku sa objavil inzerát, ktorý ponúka šancu hrať za FK Senica. Stačí ak viete hrať futbal (najlepšie ak hrajete na pozícii krídelný obranca a záložník) a najlepšie ak budete hrať zadarmo. 

 

Prípravné zápasy 

FK Senica od začiatku zimnej prípravy (t.j. 9.1.2016) odohrala štyri prípravné zápasy. Prvým súperom pre FK Senica bola druholigová Sered. V tomto zápase sa zrodila bezgólová  remíza a problém s hráčmi na striedanie nebol tak badateľný. Problém sa začal vykryštalizovať v nasledujúcich troch prípravných zápasoch, kedy na lavičke náhradníkov bolo stále menej a menej hráčov. V druhom zápase s Opavou bolo na lavičke náhradníkov šesť hráčov, s toho určitý počet s mládežníckych mužstiev. V tretom prípravnom zápase s mužstvom MTK Budapešť to boli dokonca len traja náhradníci. V poslednom prípravnom zápase, ktorý odohrala FK Senica so Spartakom Trnava to boli štyria náhradníci. Problém s kádrom sa preukazuje už v týchto zimných prípravných zápasoch. Tento problém s prípravnými zápasmi vyvrcholil, keď české Slovácko si predĺžilo sústredenie v Turecku. FK Senica nebude môcť odohrať posledný prípravný zápas, a tak sa rozhodla hľadať potencionálnu náhradu. Stačí sa len ozvať vedeniu klubu a dohodnúť si priateľský zápas. K tomuto všetkému sa na svojom oficiálnom konte instagram vyjadril aj súčasný hráč FK Senica Michal Šulla:

 

Čo bude ďalej ?

Toto je asi najdôležitejšia otázka v súčasnosti v klube FK Senica. Príde k podpísaniu zmluvy s niektorým s potencionálnych investorov? V prípade ak nepríde, kto bude vlastne vyplácať hráčom platy ? Bude to ako sme spomínali vyššie a za FK Senicu budú hrať poloprofesionálny hráči ? Toto množstvo nezodpovedaných otázok je momentálne v nedohľadne. Problém v mužstve FK Senica je veľký a čas na jeho vyriešenie je krátky, pretože už za dva týždne (t.j 18.2.2016) čaká Senicu prvý zápas jarnej časti najvyššej domácej súťaže. Slovenský futbal je v súčasnosti na veľmi zlej úrovni. V najvyššej domácej súťaži to vyvrcholilo prípadom Spartaka Myjava, ktorý sa rozhodol túto súťaž opustiť. Na Zahorí tento problém ešte neskončil a vidíme ho aj u mužstva FK Senica. Bude takéto niečo pokračovať aj v iných tímoch najvyššej domácej súťaži ? 

Jedno je, ale isté, že FK Senica v tomto roku zo súťaže nevypadne na úkor odstúpenia Spartaka Myjava. Takisto v súčasnosti Súťažný poriadok zakazuje vystúpenie klubu počas prebiehajúcej súťaže. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Pellegrini prebral Ficove témy, odborári si stretnutie pochvaľovali

Nový premiér chce presadiť aj strop na dôchodky.

KOMENTÁRE

Občania nemajú právo rozhodovať o personálnej politike vlády

Na niektoré veci nestačí byť slušný.


Už ste čítali?